Model No: MC-PC-10-E-BLK
10" Square Polycarbonate Housing
AWID, HID Front
AWID, HID
AWID, HID
Any devices shown are not included.
Product Summary
Product Overview
Each housing ships foam-wrapped for safe transport.
Product Attributes
Material Polycarbonate
Finish Unfinished
Color Black Wrinkle
Shape Square
Box Dimensions 13 x 13 x 8 inches
Box Weight 9 lb
Country of Origin United States of America
MSRP Price
Stock Stock vs Build to Order
Stock: Popular products that are kept on hand.
Build to Order: Fabrication begins as soon as we get your order.
414 ready to ship In stock items usually ship in
1-2 business days
Register or Log-In to purchase
MC-PC-10-E-BLK
Customize It
We can help you design a solution for your devices, free of charge, within 48 hours.
FAST
FREE
FLEXIBLE
QUALITY
Bought Together
Everything you need to get your MC-PC-10-E-BLK installed.
Related Products
Similar products that may offer just what you're looking for.
Group
(6 results)
L-bolt kit, pedestal install kit, pedestal mounting hardware
L-BOLT-625
L-bolt Pedestal Mounting Kit - 5/8" Bolts
Lando-PC-20x16-E-BLK
20x16 Landscape Polycarbonate Housing
42" Heavy Duty Steel Gooseneck Pedestal
MC-PC-14-E-BLK
14" Square Polycarbonate Housing
72-DSP-3-04-04
72" Low Profile Dual Height Pedestal for Semi Trucks
Heavy duty, semi truck height, card reader pedestal with 12" neck extension, built using 4" tubing, mount up to 50 lbs of combined access control devices.
84" Heavy Duty Steel Pedestal for Semi Trucks